EDUKACINIS PROJEKTAS – „ATEITIES MIESTAI“

Tema: ATEITIES MIESTAI
Data: 2015 spalio 13 -15 d., paroda spalio 16 – 24 d.
Vieta: Kaunas PLC Mega
Dalyvių skaičius: 80
Amžius: 11 – 14m., 5 – 8kl. moksleiviai
Kuratoriai: Monika Kinderytė, Kamarūnų Darius, Mindaugas Butvila, Matas Vilkauskas, Vytenis Raubickas, Monika Liočaitė, Edgaras Janutauskas, Paulius Kliučininkas, Lukas Senkus
Savanoriai: Kotryna Čikinaitė, Rita Kučinskaitė, Vaidotas Rutkauskas, Dovilė Kamarūnaitė – Mickienė, Rūta Barisaitė, Skaiste Batutyte, Ramunė Jurkšytė, Marija Senkutė, Laurynas Kubilius, Gintautas Bitvinskas, Laura Adamavičiūtė, Povilas Urbonas, Miglė Atkočiūnaitė, Erika Dru, Tautvydas Rimas

Kas gi labiausiai žadina žmonių vaizduotę, kuria svajones, iliuzijas ir planus? Vienas iš pagrindinių atsakymų yra ATEITIS. Juk taip įdomu, kas bus toliau? Kaip atrodys rytojus? Kodėl tai nesusikurti patiems?

Šiais metais tokių minčių lydima „200M2 dirbtuvėlių“ komanda sugalvojo projektą pavadinimu “Ateities miestai”.  Šiam projektui įgyvendinti nebūtų užtekę vien tik įvairių profesijų atstovų, tam prireikė didesnės ir stipresnės armijos – MOKINIŲ!

Leidomės į trijų dienų kelionę, kartu su 8-tų klasių mokiniais atrinktais iš 4-ių mokyklų: Kauno Jėzuitų gimnazijos, Garliavos Jonučių progimnazijos, Kauno J. Grušo meno gimnazijos ir Kauno Dailės gimnazijos.

Pirma nuotykių diena prasidėjo nuo susipažinimo tarp kuratorių ir dalyvių, vyko paskaitos. Kiek vėliau kiekviena grupelė (20 grupelių po 4 vaikus, 1 kuratorius) gavo po 3 pagrindines globalines pasaulio problemas susijusias su klimatu, socialiniu ryšiu ir ekonomika. Šių problemų sprendimas turėjo atsispindėti 1,5 x 1,5 m. medinio kubo tūryje. Virė ilgi pokalbiai, diskusijos, kaip turėtų atrodyti tam tikras “Ateities miestas”, kokios medžiagos turi būti naudojamos, kaip originaliai išspręsti duotas problemas.

Antroji diena tapo pačiu darbų įkarščiu, mažieji kūrėjai uoliai dirbo ir neatsitraukė nuo savo “Ateities miestų”  maketų, dailino juos vis papildydami savas idėjas.

Trečiąją ir paskutiniąją kūrybos dieną kelionės tikslas buvo pasiektas. Pateiktoje medžiagoje buvo galima matyti kaip jaunas ir laisvas žmogus spręstų pačias rimčiausias globalines pasaulio problemas smagiais, tačiau protingais ir racionaliais būdais. Miestai ir žmonės skraidė, plaukė, bangavo, maketuose švilpė vėjai, audros, transportas lekiojo ore, iš ugnikalnių tekančios lavos driekėsi kelias, miestus valdė robotai. Prieš mūsų akis išdygo 20 nepakartojamų, darnių – Ateities miestų!

IKI KITŲ SUSITIKIMŲ!

_MG_3287
_MG_3841
_MG_3331
_MG_3559
_MG_3552
_MG_3940
Scroll Up
X