EDUKACINIS PROJEKTAS – „MŪSŲ SVAJONIŲ MIESTAS“

Tema: MŪSŲ SVAJONIŲ MIESTAS
Data: 2014 lapkritio 13 – 15 d.
Vieta: Kaunas PLC Mega
Dalyvių skaičius: 209
Amžius: 7 – 9 m., 1 – 3 kl. moksleiviai
Kuratoriai: Mindaugas Butvila, Darius Kamarūnas, Birutė Maurušataitė, Matas Vilkauskas, Goda Juškevičiūtė, Santa Simonavičiūtė, Vytenis Raubickas, Birutė Jankauskaitė, Vaidotas Rutkauskas, Monika Liočaitė, Lukas Senkus, Monika Kinderytė, Edgaras Janutauskas, Tadas Narnatonis, Laura Druktenytė
Savanoriai: Aušrinė Mitranovaitė, Domas Januška, Dovydas Aganson, Eglė Grigalevičiūtė, Elena Damaševičiūtė, Gabrielė Baltrušytė, Gailė Makutėnaitė, Giedrė Nikinaitė, Gintarė Maurušataitė, Gintautas Bitvinskas, Greta Rapalavičiūtė, Greta Loveikytė, Ignas Jonauskis, Ingrida Povilaitienė, Jonė Žitkevičiūtė, Justas Bobina, Karolina Gincaitė, Karolina Jakimavičiūtė, Kotryna Čikinaitė, Aidas Gelbūda, Laurynas Kubilius, Martyna Stanislovaitytė, Martyna Petravičiūtė, Raminta Ramankevičienė, Ramunė Jurkšytė, Rasuolė Petrikaitė, Remigijus Sūdmantas, Tadas Mickūnas Tadas Sirvydas, Tomas Stačkūnas, Mykolas Svirskis, Juozas Bobina, Laura Adamavičiūtė, Rasa Kirklionytė, Martynas Leščišinas

200M2 projektas – neeilinis įvykis Lietuvoje, kurio metu buvo kuriamas 200m² ploto maketas – vaikų svajonių miestas. Prie šio maketo kūrimo ir projekto organizavimo prisidėjo J.A.K. (Jaunųjų architektų klubo) nariai, globojami Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus ir Lietuvos kultūros tarybos. Architektų organizatorių komandą sudarė apie 50 architektų ir iki 20 kitų profesijų atstovų.

Jaunieji architektai kėlė sau tikslus šiuo projektu skatinti vaikų išradingumą, ugdyti juos per žaidimus, lavinti estetikos suvokimą, vaizduotę, skatinti norą analizuoti supančią aplinką, ją tyrinėti ir eksperimentuoti, atkreipti dėmesį į daiktų, aplinkos santykį su žmogumi. Taip pat mokytis pristatyti ir apginti savo idėjas, išklausyti užduotis ir užduoti klausimus, išmokti dalintis mintimis bei lavinti bendradarbiavimą komandose. Projekto eigoje t.y. lapkričio 13-14 dienomis vaikai kūrė savo svajonių miestą.

1 vaikas=1m², 200 vaikų=200m² svajonių miesto. Kiekvienas vaikas gavo po 1m² plokštę (sklypą) ir tam tikras užduotis. Viena pagrindinė užduotis buvo bendrauti su savo ,,sklypo“ kaimynais iš visų Pasaulio šalių pusių t.y. Šiaurės, Rytų, Pietų ir Vakarų. Jaunieji miesto kūrėjai buvo iš 4 Kauno mokyklų, kurios sutiko dalyvauti projekte su savo 2-4 pradinių klasių mokiniais. Mokiniai dar prieš prasidedant projektui buvo supažindinti su projekto sąlygomis ir turėjo išsitraukti burtų keliu sklypą, kuriame jie statys savo svajonių miestą. Organizatoriai nenorėjo pažaboti vaikų kūrybiškumo, tad išankstinės infrastruktūros makete nebuvo suplanuota, tačiau kūrybinis procesas šiek tiek buvo valdomas iš anksto parinkus estetiškas ir tarpusavyje derančias medžiagas. Vaikams buvo paliekama laisvė nuspręsti tų medžiagų raštus, faktūras, tekstūras ir kaip jas derinti tarpusavyje.

IKI KITŲ SUSITIKIMŲ!

50
37
4
31
52
33
28
45
Scroll Up
X