EDUKACINIS PROJEKTAS – „SUKURK KLASĘ UŽ MOKYKLOS RIBŲ“

Tema: SUKURK KLASĘ UŽ MOKYKLOS RIBŲ
Data: 2016 spalio 6 – 11 d., paroda spalio 15 d.
Vieta: Kauno architektūros festivalis (KAFe) 2016 būstinė
Dalyvių skaičius: 30
Amžius: 16 – 18 m., 9 – 12 kl. moksleiviai
Kuratoriai: Mindaugas Butvila, Darius Kamarūnas, Monika Kinderytė, Edgaras Janutauskas, Matas Vilkauskas
Savanoriai: Monika Liočaitė, Paulius Kliučininkas, Lukas Senkus, Eglė Drungilaitė
Lektoriai: Rūta Barisaitė, Santa Simonavičiūtė, Glebauskaitė Nida Vita, Lina Židonytė, Žilvinas Rinkšelis

 

200m2 – tai įvairių specialybių atstovai, kurių branduolį sudaro architektai (JAK – jaunųjų architektų klubas). Visi domisi mus supančia aplinka ir dega noru tą aplinką tobulinti. 200m2 galvoja, kad reikia kreipti daugiausia dėmesio į jaunimo švietimą ir ugdymą, kad mokymosi procesas taptų smagiomis dirbtuvėlėmis, kurios, tikima, praplečia dalyvių akiratį ir skatina užduoti klausimus, bei ieškoti jiems pagrįstų atsakymų savo artimiausioje aplinkoje.

Mūsų tema ,,Sukurk klasę už mokyklos ribų” glaudžiai siejasi su šių metų Kauno architektūros festivalio tema apie miestų centrų reikšmių gaivinimą. Taigi buvome integruoti į intensyvią šio festivalio programą. Šiuo metu miestų centrai yra viena iš aktualiausių temų. Tad savo dirbtuvėmis bandėm paauglius sudominti kūryba ir pradėjom nuo jiems taip gerai pažįstamos vietos – mokyklos, klasės, suolo…

Norėjome pamatyti, kaip moksleiviai įsivaizduoja, ko reikia, kad pamoka vyktų: ar svarbiausia vieta (mokykla), ar baldas (suolas), o gal visgi pamokos gali būti be mokytojo?.. Moksleiviai dirbo nedidelėse grupėse su kuratoriumi iš 200m2 komandos arba savanoriu. Grupėse buvo keliami klausimai, skatinamos diskusijos, generuojamos idėjos ir eskizuojama, kol galiausiai montuojami ir eksponuojami sugalvoti tvariniai.

Kodėl 200m2 ?

Savo veiklą esame pradėję gerokai anksčiau, tačiau tuo metu organizavome veiklas mokyklose. Su moksleiviais buvo sukurti milžiniški svajonių namai iš antrinių žaliavų. Mus sužavėjo vaikų noras kurti, tad nusprendėme neapsiriboti viena mokykla, o padaryti didelį renginį ir sukviesti vaikus iš skirtingų mokyklų. Sugalvojome, kad reikėtų 200 vaikų ir kad jie sukurtų 200 kvadratinių metrų (m2) svajonių miesto. Nuo tada ir vadinamės – 200m2.

2014 m. su 200 pradinių klasių mokinių statėme ,,Mūsų svajonių miestą”, 2015 m. su 80 vyresniųjų klasių mokiniais kūrėme ,,Ateities miestus”, o šiemet su 30 gimnazistų projektavome inventorių, tinkantį klasei už mokyklos ribų.

Projektas prasidėjo spalio 6 d., per kurią moksleiviai generavo mintis. Spalio 8-9 d. prasidėjo gamybos procesas, o spalio 10-11 d. vyko paskaitos moksleivių sugalvotose ir jų išmone pritaikytose vietose. Buvome į projektą pakvietę įvairių pranešėjų: režisierių, architektų, scenografų ir kt., kurie pravedė seminarus ir paskaitas.

Viliamės, kad netradicinė aplinka, kitoks inventorius, draugiškas darbas grupėse leido laisviau priimti informaciją ir mokytis. Taip pat šiuo projektu siekiama parodyti, kad aplinką kuriame mes patys, todėl patys esame už ją atsakingi. Taip pat norim parodyti moksleiviams, kad jie gali susikurti savo aplinką tokią, kokios patys trokšta, tereikia noro.

www.200m2.lt

img_1298
img_0935
img_2877
img_2896
img_2652
img_3038
img_0959
img_2846
img_3131
Scroll Up
X